EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO – 14 listopada 2021

CICAE (Międzynarodowa Konfederacja Kin Artystycznych) od kilku lat organizuje Europejski Dzień Kina Artystycznego (European Arthouse Cinema Day), którego celem jest popularyzacja produkcji europejskiej w kinach. Tegoroczna 6. edycja odbędzie się 14 listopada 2021 roku.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 400 kin z całej Europy.

Stowarzyszenie Kin Studyjnych ponownie przyłącza się do akcji, której ideą i unikalnym walorem jest specjalnie dobierany repertuar, spośród tytuły, które prezentowane były na najważniejszych europejskich festiwalach filmowych.

Zachęcamy tym samym wszystkie kina Sieci do wspólnego świętowania i zarejestrowania swojego kina na oficjalnej stronie wydarzenia: https://artcinemaday.org/

Po zarejestrowaniu otrzymacie dostęp do materiałów promocyjnych także w wersji polskiej.

Dlatego jako Stowarzyszenie nie będziemy robić oddzielnych grafik, łączymy się pod jednym wspólnym szyldem kin europejskich.

W kooperacji z polskimi dystrybutorami została stworzona propozycja tytułów w specjalnych cenach. Mamy nadzieję, że filmy te przypadną zarówno Wam jak i Waszym widzom do gustu.

Udział w EDKA jest dobrowolny i każde z kin biorących udział w wydarzeniu może ustalić swój odrębny, niepowtarzalny repertuar na ten dzień.

 

Kino Kultura  https://www.mckbelchatow.pl/kino-kultura – Bełchatów

Kino Pod Baranami https://www.kinopodbaranami.pl/ – Kraków

Kino Muranów https://kinomuranow.pl/ – Warszawa

Kino Elektronik http://kinoelektronik.pl/ – Warszawa

Kino Atlantic https://www.novekino.pl/kina/atlantic/  – Warszawa

Kino Iluzjon http://www.iluzjon.fn.org.pl/  – Warszawa

Kino Kultura https://www.kinokultura.pl/ – Warszawa

Kino Wisła https://www.novekino.pl/kina/wisla/ – Warszawa

Kino Luna https://www.kinoluna.pl/ – Warszawa

Kino Moskwa http://kinomoskwa.pl/ – Kielce

Kino Kijów https://www.kijow.pl/ – Kraków

Kino Paradox http://www.kinoparadox.pl/ – Kraków

Stacja Falenica https://stacjafalenica.pl/ – Warszawa

Kino Scena Kultura http://www.kinoscenakultura.pl/  – Knurów

Kino Orzeł http://www.kino-orzel.pl/ – Bydgoszcz

Kino Bajka http://kino.darlowo.pl/ – Darłowo

Kino Miejsce https://www.kinomiejsce.zakopane.pl/ – Zakopane

DCF https://dcf.wroclaw.pl/ – Wrocław

Kino Centrum  https://wck.wadowice.pl/kino/ – Wadowice

Kino Aurum  – Złotoryja

Kinematograf  https://kinomuzeum.pl/ – Łódź

Wejherowskie Centrum Kultury https://wck.org.pl/  – Wejherowo